اتفاق نادر در سایت سلامی خواف

یک اتفاق نادر در سایت سلامی خواف


مسئول حفاظت محیط زیست خواف از انتقال دو رأس بره میش وحشی که توسط متعدیان به طبیعت از وجود مادر محروم شده بودند به سایت پرورش و تکثیر قوچ و میش سلامی این شهرستان  خبرداد.

به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، عباس طاهریان افزود: بره میش های چند روزه توسط یگان حفاظت این شهرستان به سایت منتقل شدند و خوشبختانه انتقال آنها همزمان با زایمان یکی از میش ها ی موجود در سایت بود و با انتقال دو بره میش یاد شده ،  علی رغم اینکه میش ها حاضر نیستند به غیر از برۀ خود ، به بره ای دیگر شیر دهند، میش مادر آنهارا نیز درکنار بره تازه متولد شدۀ خود پذیرفت و اقدام به شیر دادن آنها کرد.

 وی ادامه داد: گاهی حیات وحش ظلم و خودخواهی انسانها را به زبان خود جبران می کنند و به فرموده خداوند در آن درسهایی برای انسانها نهفته است اگر درآن اندیشه کنیم.


طاهریان در پایان افزود : برخی مواقع عده ای سودجو همزمان با زاد و ولد حیات وحش خصوصاً آهو ، میش و بز وحشی با زنده گیری بره های آنها به جهت خرید و فروش و یا نگهداری باعث مشکلاتی می شوند که مهمترین آن را می توان کاهش جمعیت گونه های شاخص و یا عدم امکان رهاسازی مجدد گونه صید شده بدلیل انس به انسان نام برد.

 

/ 2 نظر / 89 بازدید
Negin

عالی بود.ممنون

دوستدار محیط زیست

باتشکر از خبر رسانی خوب شما